Posted in Беларускі Рэпертуар, Белорусский театр | Нет комментариев

14
чц
Адкрыццё фестывалю “ЭРЫК XIV” А.Стрындберга 
Нацыянальны акадэмічны тэатр імя Янкі Купалы (Мінск, Беларусь)
на сцэне Нацыянальнага акадэмічнага тэатра імя Янкі Купалы (пачатак 18.00)
14
чц
“БАЛАДА ПРА КАХАННЕ” В.Быкава
Нацыянальны акадэмічны тэатр імя Янкі Купалы (Мінск, Беларусь)
на Малой сцэне Нацыянальнага акадэмічнага тэатра імя Янкі Купалы (пачатак 17.00)
15
пт
“ПЛОШЧА ПЕРАМОГІ” А.Паповай
Нацыянальны акадэмічны тэатр ім. Я.Коласа (Віцебск, Беларусь)
на сцэне Нацыянальнага акадэмічнага тэатра імя Янкі Купалы (пачатак 19.00)
16
сб
“РАДАВЫЯ” А. Дударава
Гомельскі абласны драматычны тэатр
на сцэне Нацыянальнага акадэмічнага тэатра імя Янкі Купалы (пачатак 17.00)
16
сб
“ІСТВІКСКІЯ ВЕДЗЬМЫ” Дж.Дэмпсі 
Тэатр “MUSICAL STAGE PRODUCTION” (Вялікабрытанія-Расія)
Палац Рэспублікі (пачатак 19.00)
17
нядз
“НАВЕЧНА Ў ПАМЯЦІ”
Тэатр-студыя кінаакцёра (Мінск, Беларусь)
на сцэне Тэатра-студыі кінаакцёра (пачатак 15.00)
18
пн
“ФРЭКЕН ДЖУЛІЯ” А. Стрындберга
Нацыянальны тэатр Сербіі (Белград, Сербія)
на сцэне Нацыянальнага акадэмічнага тэатра імя Янкі Купалы (пачатак 19.00)
18
аўт
“ЦАР ЭДЗІП” Сафокла
Нацыянальны драматычны тэатр імя Івана Франка (Кіеў, Украіна)
на сцэне Беларускага дзяржаўнага музычнага тэатра (пачатак 19.00)
20
ср
“ЛЕЙТЭНАНТ ВАЛОДЗЬКА” В. Кандрацьева
(паводле п’есы “Водпуск па раненню”)
Беларускі дзяржаўны маладзёжны тэатр (Мінск, Беларусь)
на сцэне Беларускага дзяржаўнага маладзёжнага тэатра (пачатак 19.00)
20
ср
“УСЕ КОШКІ ШЭРЫЯ”А. Абразцова 
Санкт-Пецярбургскі дзяржаўны драматычны тэатр “Камедыянты” (Санкт-Пецярбург, Расія)
на сцэне Нацыянальнага акадэмічнага тэатра імя Янкі Купалы (пачатак 19.00)
20
ср
“СЯМЁРА СВЯТЫХ З ВЁСКІ БРУХА” Л. Уліцкай 
Драматычны тэатр імя К. С. Станіслаўскага (Масква, Расія)
на сцэне Беларускага дзяржаўнага музычнага тэатра (пачатак 19.00)
21
чц
“НЯ БОЙСЯ БЫЦЬ ШЧАСЛІВЫМ”
(па п’есе “МОЙ БЕДНЫ МАРАТ” А. Арбузава)
Новы драматычны тэатр (г.Мінск, Беларусь)
на сцэне Новага драматычнага тэатра (пачатак 17.00)
21
чц
Праект “ON-LINE” Міжнародная творчая група
на сцэне Нацыянальнага акадэмічнага тэатра імя Янкі Купалы (пачатак 19.00)
23
сб
Закрыццё фестывалю “РАМЭО І ДЖУЛЬЕТА” У. Шэкспіра 
Тэатр Оскара Коршунаваса (г.Вільнюс, Літва)
на сцэне Беларускага дзяржаўнага музычнага тэатра (пачатак 19.00)